قوانین و مقررات همیان


آخرین بروزرسانی: ۱۴۰۲/۰۲/۰۲


کاربر گرامی، این توافقنامه به منزله قرارداد بین شما و همیان است و تأیید آن‌ها توسط شما به مفهوم امضای این قرارداد است. بنابراین خواهشمندیم پیش از هرگونه استفاده از سامانه همیان، این سند را به طور کامل و به دقت مطالعه فرمایید.

تعاریف

۱. همیان: در این موافقتنامه حسب مورد به سامانه‌هایی که خدمات موضوع موافقتنامه حاضر بر بستر آن‌ها ارائه می‌شوند یا به شخص حقوقی مالک آن سامانه‌ها، شرکت احسان‌گستران همیان، اطلاق می‌شود.

۲. اطلاعات شخصی: هر گونه اطلاعات متعلق به کاربر، از قبیل نشانی ایمیل، شماره تلفن همراه و شماره ملی، که به تنهایی یا در ترکیب با سایر اطلاعات برای شناسایی یک پروفایل، حساب کاربری یا سایر قابلیتهای اختصاصیافته به کاربر مورد استفاده قرار می‌گیرد.

۳. سرویس: هر یک از خدماتی که بر بستر همیان در اختیار کاربران قرار می‌گیرد.

۴. کاربر: شخصی حقیقی یا حقوقی که از طریق اینترنت به سامانه همیان متصل و از خدمات آن بهره‌مند میشود.

۵. دسترسی: قابلیت استفاده خدمات واگذار شده به موجب این موافقتنامه توسط کاربر

۶. سطح دسترسی نهایی: نسبت مدت دسترسی کاربر در طول دوره خدمات به کل مدت خدمات بر حسب درصد با صرف نظر از مواردی که عدم دسترسی ناشی از استثنائات تعهد دسترسی باشد.

۷. سطح دسترسی ماهانه: نسبت مدت دسترسی کاربر در هر ماه شمسی از طول دوره خدمات به کل مدت آن ماه با صرف نظر از مواردی که عدم دسترسی ناشی از استثنائات تعهد دسترسی باشد.

محدوده موافقتنامه و مقررات حاکم بر آن

۱. با توجه به این که همیان مطالعه این مقررات را لازمه استفاده از خدمات خود قرار داده، ایجاد حساب کاربری شخصی یا استفاده داوطلبانه شما از هر یک از خدمات همیان، از جمله ثبت سفارش، به معنای آگاه بودن از مقررات همیان راجع به شرایط استفاده از خدمات و حریم خصوصی و پذیرش کامل آن مقررات است.

۲. کلیه اصول و رویه‏‌های همیان منطبق با قوانین جمهوری اسلامی ایران، قانون تجارت الکترونیک، قانون مبارزه با پولشویی، قانون جرائم رایانه‌ای و قانون حمایت از حقوق مصرف‌کننده، آییننامه‌های شورای پول و اعتبار، مصوبات بانک مرکزی و سایر قوانین و مقررات مرتبط اقتصادی و پولی است. کاربران نیز موظف به رعایت قوانین دولتی مرتبط با خود هستند. همیان هیچگونه مسؤولیتی نسبت به عدم رعایت قوانین از سوی کاربر یا اشخاصی که کاربر از خدمات همیان جهت ارائه سرویس‌های خود به آن‌ها بهره می‌گیرد، نخواهد داشت و مسؤولیت ناشی از عدم رعایت قوانین فوق توسط ایشان منحصراً به عهده خود ایشان خواهد بود.

۳. مفاد این موافقتنامه از زمانی که کاربر برای اولین بار از یکی از خدمات همیان استفاده می‌کند، بر رابطه بین او و همیان حاکم خواهد بود.

۴. همیان می‌تواند هر زمان که صلاح بداند شرایط استفاده از خدمات یا ضوابط حریم خصوصی خود را تغییر دهد. در این صورت، تغییرات پیش از اجرایی شدن، از طریق به‌روزرسانی سند حاضر، در همین صفحه منعکس خواهد شد. به علاوه تا حدی که ممکن باشد، در صورتی که کاربر به همیان اجازه ارسال ایمیل‌های خبری داده باشد از همان طریق، وقوع تغییرات به اطلاع کاربر خواهد رسید. اما در هر حال مسؤولیت عدم اطلاع کاربر از تغییراتی که در این صفحه اعلام شده، پس از اجرایی شدن، به عهده کاربر خواهد بود و تداوم استفاده کاربر از خدمات همیان به معنای آگاهی از این تغییرات و رضایت نسبت به آن‌ها خواهد بود.

۵. عدم اجرای موقت بخشی از شرایط مندرج در این متن نسبت به کاربر یا دیگران به معنای اسقاط حق اجرای این قوانین از سوی همیان نسبت به کاربر در آینده نیست.

۶. بهره‌گیری از برخی از سرویسهای همیان، علاوه بر مقررات حاضر، تحت شمول ضوابط اختصاصی ویژه آن سرویس نیز هست، که حسب مورد به اطلاع کاربران خواهد رسید.

۷. کاربر ممکن است به واسطه استفاده از خدمات همیان یا از طریق سامانه همیان، پیشنهاد استفاده از خدمات اشخاص ثالثی را دریافت کند. همچنین ممکن است خدمات همیان از طریق همکاری با اشخاص ثالث به کاربران ارائه شود. در هیچ یک از موارد فوق، همیان مسؤولیت عملکرد این اشخاص را نمی‌پذیرد و معرفی ایشان به کاربر به منزله تأیید یا تضمین تعهدات ایشان نخواهد بود. کاربر برای اطلاع از قلمرو تعهدات این اشخاص، از جمله در مورد عدم افشای اطلاعات، باید به مستندات و منابع متعلق به خود ایشان مراجعه کند.

حساب‌کاربری

۱. به منظور بهره‌گیری از هر یک از خدمات همیان، کاربران باید نسبت به اخذ حساب کاربری و تکمیل فرم ثبت نام اقدام کنند. ثبت نام و اخذ حساب کاربری در همیان رایگان است.

۲. برای ثبت نام و اخذ حساب کاربری، کاربر باید در مرحله اول شماره تلفن همراه خود و سپس کد فعالسازی که به آن شماره پیامک میشود را در سامانه ثبت کند.

۳. در زمان ثبت نام در همیان، کاربر باید حداقل هجده سال تمام شمسی داشته باشد.

۴. هر کاربر صرفاً با اطلاعات هویتی و اطلاعات تماس متعلق به شخص خودش میتواند در همیان ثبت نام کند. مسؤولیت وارد کردن اطلاعات اشتباه و غیر واقعی در قبال همیان و هر شخص ذینفع (از قبیل مالک حقیقی شماره تلفن ثبت‌شده) به عهده کاربر خواهد بود. همیان، در صورت مطلع شدن از مغایرت اطلاعات با واقع، حق لغو عضویت و مسدودسازی حساب کاربر را خواهد داشت.

۵. برای خرید اشتراک همیان و جهت تضمین امنیت پرداخت، کاربر باید از طریق ورود به حساب کاربری و منحصراً با استفاده از تلفن همراهی که شماره آن در زمان ثبت نام به همیان ارائه شده، اقدام نماید. مسؤولیت خسارت ناشی از عدم رعایت این بند با کاربر خواهد بود.

۶. دریافت برخی از خدمات همیان مستلزم احراز هویت غیرحضوری کاربر خواهد بود. در این موارد، لینک احراز هویت در زمان ارائه درخواست خدمت در اختیار کاربر قرار خواهد گرفت.

۷. برای دریافت برخی از خدمات همیان، کاربر باید یک حساب بانکی به نام خود در یکی از بانکهای عضو شبکه شتاب معرفی کند.

۸. کاربران مسؤول محافظت از اطلاعات حساب کاربری خود خواهند بود. فروشنده کاربر است در صورت تغییر اطلاعات هویتی و نیز در شرایطی که تغییر اطلاعات ورود برای حفظ امنیت حساب ضروری است، فوراً به همیان اطلاع دهد، در غیر این صورت مسؤول عواقب تأخیر خواهد بود.

۹. اطلاعات کاربران نزد همیان محرمانه خواهد بود و همیان تحت هیچ شرایطی، جز به حکم مراجع ذیصلاح قانونی، این اطلاعات را در اختیار اشخاص دیگر قرار نخواهد داد.

۱۰. انتقال حساب کاربری یا حقوق و تعهدات ناشی از آن به هر شخص حقیقی یا حقوقی ثالث یا اعطای نمایندگی در بهره‌برداری آز آن ممنوع است و کاربر مسؤول کلیه عواقب و خسارات ناشی از این انتقال یا نمایندگی خواهد بود.

۱۱. کاربر متعهد است هیچ‌گاه از خدمات همیان به صورتی که به همیان یا به سایر کاربران آن صدمه‌ای وارد کند، استفاده نکند. در صورت سوء استفاده کاربر از امکانات سامانه به نحوی که خارج از حدود انتفاع مقرر یا موجب آسیب مادی یا معنوی به منافع همیان یا اشخاص ثالث باشد، همیان حق قطع خدمات و مسدودسازی حساب کاربری و نیز حق مراجعه به مراجع ذیصلاح و اقدام نسبت به پیگیری قانونی از جمله مطالبه خسارات وارده را خواهد داشت.

۱۲. در مواردی که همیان ارائه مدارک اضافی به صورت فیزیکی یا الکترونیکی از سوی کاربر را برای حفظ امنیت حساب وی یا دیگر کاربران ضروری تشخیص داده و مراتب را به کاربر اعلام کند، عدم ارائه اطلاعات درخواست‌شده به روش مورد درخواست، حسب مورد، به همیان حق غیرفعالسازی موقت یا دائم حساب‌کاربری را خواهد داد.

۱۳. همیان از پیامک، ایمیل و ارسال اطلاعیه در سامانه (push notification) به عنوان راه ارتباطی با کاربران استفاده خواهد کرد. کاربر متعهد به چک کردن منظم راههای ارتباطی جهت دریافت فوری اطلاعیه‌ها است و به محض ارسال اطلاعیه از هر یک از راههای یادشده، محتوای آن اطلاعیه ابلاغ‌شده تلقی خواهد شد.

بهای خدمات

۱. بهای خدمات حسب انتخاب مدیر هر صندوق، تابع یکی از سه ساختار مشروح در بندهای ۲ تا ۵ این بند خواهد بود. انتخاب ساختار پرداخت هزینه سرویس، در زمان تاسیس صندوق انجام خواهد شد و متعاقباً، مادام که صندوق دایر است، قابل تغییر خواهد بود.

۲. در ساختار رایگان، همیان هیچ هزینه‌ای بابت خدماتی که به صندوق ارائه می‌دهد، دریافت نخواهد کرد. خدمات موضوع این ساختار محدود به مواردی است که در بخش مربوط به این مدل در صفحه خدمات وبسایت همیان تشریح شده است.

۳. برای این که صندوق بتواند از کلیه خدمات همیان استفاده کند، باید تابع یکی از دو ساختار مبتنی بر حق اشتراک و مبتنی بر کارمزد باشد.

۴. در مدل مبتنی بر حق اشتراک، بهای خدمات همیان منحصراً در قالب مبلغی که مدیر صندوق در فواصل زمانی معین خواهد پرداخت، دریافت میشود و کاربران صندوق، و نیز مدیر جز در مورد حق اشتراک مذکور، مکلف به پرداخت وجهی نیستند. طول دوره اعتبار بسته‌های اشتراک و بهای آنها در صفحه خدمات وبسایت همیان تشریح شده است و انتخاب بسته با ایجادکننده (مدیر) صندوق است.

۵. در مدل مبتنی بر کارمزد، بهای خدمات به صورت کارمزد در زمان ثبت هر تراکنش از ثبت‌کننده، اعم از کاربر و مدیر صندوق، دریافت خواهد شد. مبلغ کارمزد به صورت پلکانی و بر اساس مبلغ تراکنش تعیین میشود و تفصیل آن در صفحه خدمات وبسایت همیان قابل مشاهده است.

۶. مبالغ مشروح در بند ۴ و ۵ فوق تنها وجهی است که همیان در ازای انجام خدمات موضوع این قرارداد از کاربران دریافت میکند و هیچ وجهی مازاد بر این مبلغ، در چارچوب خدمات موضوع این مقررات، قابل پرداخت نخواهد بود.

۷. کاربران به همیان اجازه کسر کارمزد مقرر در بند ۵ فوق را از حساب ایشان در زمان اجرای تراکنش اعطا میکنند.

امنیت و محرمانگی

۱. همیان متعهد به اتخاذ تدابیر امنیتی متعارف جهت حفظ امنیت پایه زیرساخت‌ها و سرویس‌های خود خواهد بود.

۲. همیان متعهد به بهرهگیری از روشهای مطلوب مدیریت داده در حد متعارف جهت جلوگیری از افشای اطلاعات کاربران و حصول امنیت حساب کاربری ایشان خواهد بود، اما نسبت به اموری که به طور متعارف در حیطه مسؤولیت خود کاربر از لحاظ نگهداری امنیت حساب کاربری اوست، یا اموری که کنترل آن بنا به معیارهای متعارف از حیطه کنترل همیان خارج است، نخواهد داشت.

۳. همیان نسبت به موارد زیر مسؤولیتی نخواهد داشت:

 • ضعف ایمنی سختافزارهای مورداستفاده خریدار برای ارتباط با سامانه
 • استفاده کاربر از نسخه‌های غیر معتبر نرمافزار همیان
 • امنیت تبادل داده مابین کاربر و سرورهای خود
 • در اختیار گرفتن کلمه عبور سرویس‌های کاربر توسط اشخاص ثالث

۴. همیان صرفاً در صورتی و در زمانی، اطلاعات شخصی کاربران را درخواست یا این اطلاعات را پردازش می‌کند که برای ارائه خدمات، یا ارائه بهتر خدمات، به ایشان ضروری باشد. همیان متعهد است که از این اطلاعات برای هیچ هدف دیگری، از جمله اهداف تبلیغاتی، استفاده نکند و تحت هیچ شرایطی اقدام به کسب آن بخش از اطلاعات شخصی کاربران که داوطلبانه در اختیار همیان قرار نداده‌اند، نکند. واگذاری اطلاعات از سوی کاربر به این معناست که حسب مورد اجازه پردازش یا ذخیره آن‌ها را نیز به همیان داده است.

۵. اطلاعات شخصی کاربر ممکن است در موارد زیر توسط همیان دریافت یا ذخیره شود:

 • در صورتی که کاربر به سامانه همیان وارد شود، اطلاعاتی همچون آدرس‌های پروتکل اینترنت(IP)، نوع مرورگر، عرضه‌کننده خدمات اینترنتی، صفحات کلیدی و خروجی از مرورگر کاربر برای همیان ارسال می‌شود. همیان از این اطلاعات در جهت تحلیل داده‌ها و بهبود کیفیت خدمات استفاده می‌کند.
 • در صورتی که کاربر به ایجاد حساب کاربری در همیان اقدام کند با پر کردن فرم ثبت نام اطلاعاتی هم چون نام و نام خانوادگی، آدرس ایمیل‌، گذر واژه و شماره همراهش را در دسترس همیان قرار می‌دهد. گذرواژه به صورت هش‌شده در پایگاه داده همیان ذخیره می‌شود.
 • در صورتی که کاربر تمایل داشته باشد برای دریافت تجربه‌کاربری بهتر از سامانه همیان در قسمت نمایش نام اعضای صندوق هنگام فرآیند افزودن عضو جدید به صندوق و یا نمایش نام سایرین در صندوق، اجازه دسترسی به فهرست مخاطبین در دستگاه تلفن او برای همیان دریافت و فراهم می‌شود. این دسترسی برای کاربر کاملا اختیاری است و در صورت عدم تمایل می‌تواند درخواست به این دسترسی توسط همیان را رد نماید و هیچ اختلالی در استفاده او از سامانه رخ نخواهد داد.
 • در صورتی که کاربر از گزینه اشتراک‌گذاری با دوستان استفاده نماید، اطلاعاتی از گیرنده از جمله نام کاربری یا آدرس ایمیل طرف مقابل در دسترس همیان قرار می‌گیرد.
 • در صورت تمایل کاربر برای استفاده از امکانات سامانه در بخش‌هایی مانند اسکن کارت بانکی جهت ثبت حساب، انتخاب لوگوی اختصاصی برای صندوق و فرآیند احراز هویت، با هدف ایجاد تجربه‌کاربری بهتر برای او، دسترسی به گالری تصاویر او برای همیان درخواست و دریافت می‌شود. این دسترسی برای کاربر کاملا اختیاری است و در صورت عدم تمایل می‌تواند درخواست به این دسترسی توسط همیان را رد نماید و هیچ اختلالی در استفاده او از سامانه رخ نخواهد داد.
 • در صورت تکمیل فرم تماس با همیان توسط کاربر، اطلاعات تماس کاربر جهت ارائه بازخورد هرچه بهتر به او ذخیره می‌شود.
 • در صورتی که کاربر پیشنهاد همیان برای دریافت ایمیل‌های خبری و تبلیغاتی ما را بپذیرد، در صورتی که بخواهد با همیان تماس بگیرد، یا در صورتی که اقدام به اخذ حساب کاربری در سامانه همیان کند، باید نشانی ایمیل خود را در اختیار همیان بگذارد.
 • برای ارائه بهتر خدمات و کمک به صرفه‌جویی در زمان کاربر، در چند مورد، مثلاً در زمان ورود کاربر به سایت و در زمانی که کامنتی ارسال می‌کند، برخی اطلاعات کاربر مثل اسم، آدرس ایمیل و وبسایت کاربر در قالب کوکی‌ها ذخیره می‌شود. عمر کوکی‌ها بسته به مورد بین دو روز تا یک سال است. کوکی‌هایی که با ورود کاربر به سایت همیان ایجاد می‌شود با خروج کاربر از حساب کاربری حذف خواهند شد.
 • ارائه خدمات پشتیبانی از سوی همیان، مستلزم دریافت شماره تلفن همراه متصل به حساب کاربری و فایل پشتیبان سامانه خواهد بود.

۶. همیان ارسال ایمیل‌های خبری و تبلیغاتی را به کاربران پیشنهاد خواهد کرد. پذیرش یا رد این پیشنهاد تأثیری بر دسترسی کاربران به سایر خدمات ما نخواهد داشت.

۷. مسئولیت هرگونه خسارت احتمالی ناشی از عدم توجه کاربر به ضوابط مشروح در این موافقتنامه با کاربر خواهد بود.

۸. کاربران باید از اطلاعات شخصی سایر کاربران که در جریان استفاده از خدمات همیان در اختیار آن‌ها قرار می‌گیرد، محافظت و از سوء استفاده از آن‌ها خودداری کنند. تخلف از این شرط موجب مسؤولیت آن‌ها نسبت به هر گونه خسارت وارده به همیان و کاربر مالک اطلاعات خواهد بود.

۹. کاربران مسؤول تهیه نسخه پشتیبان از اطلاعات شخصی خود که در همیان به ثبت رسیده خواهند بود و همیان را از مسؤولیت در قبال حذف سهوی اطلاعات ایشان بری میسازند.

۱۰. کاربر متعهد می‌شود که از استفاده از محتوای موجود در سامانه، عیناً یا با ویرایش و تغییر، جهت تولید محتوا به نام خود یا هر شخص ثالث یا جهت هر مقصود دیگر به جز استفاده شخصی و غیر تجاری، بدون اذن همیان خودداری کند.

۱۱. کاربر متعهد می‌شود که از سامانه فقط برای مقاصد قانونی و به گونهای استفاده کند که ناقض حقوق یا محدود کننده استفاده هیچ شخص ثالثی از سامانه نباشد. نقل محتوا صرفاً با ذکر منبع، به شکلی که واضح و غیر قابل اشتباه باشد، مجاز است.

۱۲. کاربران حق هیچ‌گونه تلاش در جهت استخراج سورس کد سامانه، ارائه نسخه ثانوی از همیان روی سرورهای دیگر، ایجاد تغییر یا اخلال در سامانه، اجرای نرمافزار یا اسکریپتی جهت ایندکس‌گذاری، مطالعه یا هرگونه داده‌کاوی بر روی سامانه، یا دسترسی غیر متداول و غیر قانونی به هر یک از قسمتهای آن ندارند و هر اقدامی جهت هر یک از این موارد ناقض حقوق مالکیت معنوی همیان خواهد بود.

۱۳. اطلاعات ذخیره‌شده در فایل پشتیبان مختص شماره تلفنی است که فایل پشتیبان توسط آن ایجاد شده است. مسئولیت عواقب انتقال این اطلاعات (از جمله حذف و خرابی اطلاعات) به شماره دیگر صرفاً به عهده کاربر است.

مالکیت فکری

۱. استفاده از اسم، علامت تجاری و سایر اموال فکری متعلق به همیان از سوی کاربر صرفاً جهت معرفی و تبلیغ محصولات نامبرده در چارچوب همکاری با همیان مجاز است. هر گونه استفاده دیگر از این اموال، از جمله همه ایده های اعلام‌شده، محصولات، سرویسها و محتواهای متعلق به همیان بدون کسب اجازه از همیان ممنوع خواهد بود.

۲. هر گونه اقدام از سوی کاربر جهت نفوذ به سیستمهای نرمافزاری همیان مستوجب مطالبه کلیه خسارات وارده و در صورت اقتضا تعقیب کیفری خواهد بود.

۳. کاربر به همیان اجازه میدهد نام و لوگوی او را در صفحه مشتریان وبسایت خود یا در فهرست مشتریان خود در شبکههای اجتماعی درج کند. این اجازه پس از خاتمه حساب کاربری کاربر نیز همواره به اعتبار خود باقی خواهد بود.

۴. کاربران حق هیچ‌گونه تلاش در جهت استخراج سورس کد سامانه، ارائه نسخه ثانوی از همیان روی سرورهای دیگر، ایجاد تغییر یا اخلال در سامانه، اجرای نرم‌افزار یا اسکریپتی جهت ایندکس گذاری، مطالعه یا هرگونه داده‌کاوی بر روی سامانه، یا دسترسی غیر متداول و غیر قانونی به هر یک از قسمتهای آن ندارند و هر اقدامی جهت هر یک از این موارد ناقض حقوق مالکیت معنوی همیان خواهد بود.

تعلیق و قطع دسترسی

۱. هر گونه فعالیت ناقض قوانین جمهوری اسلامی ایران از قبیل قوانین مالی و اقتصادی، مصوبات بانک مرکزی و شورای پول و اعتبار، قوانین ناظر بر فعالیتهای رایانه‌ای، ارتکاب هر یک از جرائم مندرج در قوانین کشوری و نیز نقض حقوق همیان، کاربران یا اشخاص ثالث و نقض تعهدات مندرج در این سند از طریق فعالیت کاربر در سامانه همیان به همیان اختیار قطع دائم یا موقت دسترسی کاربران به خدمات همیان، حسب صلاحدید همیان، را خواهد داد.

۲. در هر مورد که همیان متوجه فعالیت مشکوک یا غیرقانونی توسط یک کاربر شود یا احتمال دهد که هر یک از تخلفات بند ۴ فصل مالکیت فکری وقوع یافته است، حق خواهد داشت تا انجام تحقیقات بیشتر، دسترسی آن کاربر را به طور موقت معلق کند. تعلیق دسترسی رافع مسؤولیت کاربر نسبت به اجرای تعهداتی که پیش از تعلیق ایجاد شده، نخواهد بود و حقوق کاربر به موجب این موافقتنامه را نیز، به خودی خود منتفی نخواهد کرد.

۳. تعلیق یا قطع سرویس به جهات مذکور در بند ۱ یا ۲ این فصل، در صورت اقتضا، بدون اخطار قبلی صورت خواهد گرفت.

۴. همیان مسؤولیتی در مورد خساراتی که به ادعای کاربر در اثر قطع یا تعلیق ارائه سرویس به او به حکم مرجع قضایی یا مرجع صالح دولتی وارد شده، نخواهد داشت. همیان متعهد است در صورت دریافت چنین حکمی مراتب را به کاربر فوراً اطلاع دهد.

رویدادهای ناگهانی

۱. در صورت بروز موارد غیر قابل پیشبینی و خارج از اختیار همیان که ارائه خدمات همیان را با اختلال یا وقفه مواجه سازد، همیان حداکثر تلاش را برای کاهش اثرات این موارد بر ارائه و کیفیت خدمات مبذول خواهد کرد، اما مسؤولیتی در قبال عدم حصول نتیجه نخواهد داشت. همیان بروز چنین شرایطی را در اولین فرصت ممکن از راههای ارتباطی به اطلاع کاربران خواهد رساند.

۲. در صورتی که کاربری به دلیل شرایط رویدادهای ناگهانی از دریافت تمام یا بخشی از خدماتی که بهای آن را قبلاً پرداخت کرده محروم شود، همیان حسب درخواست کاربر یا وجه معادل سرویس ارائه‌نشده را به کاربر مسترد خواهد کرد یا پس از رفع شرایط رویدادهای ناگهانی، سرویس خریداری‌شده را برابر با مدتی که ارائه سرویس به دلیل رویدادهای ناگهانی متوقف شده، ارائه خواهد کرد. بروز هر یک از موارد رویدادهای ناگهانی مجوز تخطی کاربران از سایر تعهداتی که به موجب این توافقنامه بر عهده گرفتهاند، نخواهد بود.

حل اختلاف

در صورت بروز اختلاف بین همیان و هر یک از کاربران، طرفین کوشش خواهند کرد اختلاف را به طور دوستانه و با حسن نیت حل کنند. در صورتی که اختلاف، ظرف پانزده روز از تاریخ نخستین طرح آن به عنوان موضوع اختلاف، از طریق مذاکره حل نشود، هر طرف اختیار خواهد داشت موضوع را جهت حل و فصل به مرجع ذیصلاح قضایی ارجاع کند.

پشتیبانی

مرکز پشتیبانی فنی همیان در ساعات ۹ صبح تا ۵ بعد از ظهر در روزهای غیر تعطیل پاسخگوی کاربران درباره مشکلات فنی در بهرهبرداری از سرویس‌ها خواهد بود. در صورتی که مشکل بلافاصله قابل رفع نباشد، کاربران در اسرع وقت از زمان تخمینی لازم برای رفع اشکال مطلع خواهند شد و همیان نسبت به رفع اشکال در اسرع وقت اقدام خواهد کرد.